Uluslararası Taşımacılık

Uluslararası Taşımacılık

ULUSLAR ARASI TAŞIMACILIK NASIL YAPILIR 

                       Avrasya nakliye,Avrasya Nakliyat firmamız olarak uluslararası nakliye taşımacılığı ,parsiyel taşımacılığı ,kargo taşımacılığı ve proje taşımalığı hizmeti vermekteyiz. Türkiye'nin Tüm bölgelerinden istenilen adreslerden çıkışlarımız mevcuttur.Biz Avrasya Nakliyat ailesi olarak,Uluslararası lojistik firmaları olarak sektörün ileri gelen nakliye firması olmaktan gurur duymaktayız.Firmamız özmal araçlarını müşteri isteğine göre proğramlayarak uluslararası nakliye nakliyat işlemini gerçekleştirmektedir.
                   İstenilen bölgeye göre gümrük teslim yahut gümrük çözümü sonrası adres teslim olarak uluslararası taşımacılık işini gerçekleştirmektedir.Firmamız,Başta İran nakliye, Irak nakliye, Özbekistan nakliye, Türkmenistan nakliye, Tacikistan nakliye, Almanya nakliyat, Hollanda nakliyat, Belçika nakliyat, Balkanlar nakliyat gibi Dünyanın istenilen tüm siparişlerde müşterilerine uygun navlun ve güvenilir hizmet sağlayarak Uluslararası nakliye firmalarından birisi olmuştur. Türkiyemiz içinde çok Önemli olan ithalat veya ihracat alanlarında yapılacak yük taşıma işleminde müşterilerine araç bilgisi ve deneyimli bölge hakimi olan iş arkadaşları ile hizmet vermektedir.

                   Yurtdışından Sizlerin getirelecek her türlü siparişinizi zamanın da ve güvenle yapmak en büyük görevimiz. Deneyimli kaptanlarımız ve takım arkadaşlarımız ile her Bölgeye ve Ülkeye uzanan kesintisiz alt yapımızla bu imkanları size sunmaktan dolayı çok müteşekkiriz.Avrasya Nakliyat Firmamız siz değerli müşterilerimize Frigo nakliye,Frigo lojistik ve Frigofirik nakliye hizmetide sunmaktayız.

ULUSLARARASI NAKLİYE FİYATLARI

                      Uluslararası Nakliye firması Olan Avrasya Lojistik Firmamız , Sektörde kaliteli hizmeti ve Geçmiş yıllara dayanan tecrübesi ile Türkiyemizin önde gelen ihracat firmalarınıda referans listesine eklemeyi başarmıştır.Firmamız navlun fiyatlarını Müşteri kazanım ve Sürekli çalışma arzusuna dayanarak Güncel piyasa şartlarının da altında hedef navlunlarla en uygun şekilde taşımanızı gerçekleştirmektedir.

                  Bizler Avrasya Nakliyat Ailesi olarak,  Günümüz koşullarında yapılabilecek en iyi taşıma güvenceleri ile taşıma yapan firmamız Müşteri talebine göre akreditifli taşıma da yapmaktadır.Buna bağlı olarak Yine talepler doğrultusunda,Aktarmalı Taşıma da gerçekleştirmektedir.Ambar(Anbar) çıkışlı İhracatlarımızda İster Grupaj Yükleme İsterse parsiyel Nakliye olarak gümrükleme çıkış olsun,işlemleri en sorunsuz şekilde bitirmekteyiz.Ambar çıkışlarının düzenlendiği AmbarTesellüm veya Barkod sistemi ile de Evark hazırlanmaktadır.Bazı durumlarda Kiralık depo çıkış,Anlaşmalı Antrepo gibi yükleme durumları da oluşmaktadır.

ULUSLARARASI TAŞIMACILIK ÖZELLİKLERİ 

                Uluslararası Nakliye taşıması yapılırken bir planlama aşaması fayda verecektir.Taşıma gerçekleştirmeden aşamalar dikkate alınmalıdır.

  • 1. ve Ana madde Yapılacak Olan Ana Nakliye Sözleşmesi
  • Gidilecek Olan Güzergah ve yolda Oluşacak Tüm masrafların Hesaplanması
  • Gümrük Çıkışına İstinaden ,Varış Yerine kadar olan Takribi Transit Süre(Termin Süresi)
  • varış yerinde malzeme Tesliminde CMR Sigorta evrakının Teslim anında İmzalatılması

  ULUSLARARASI TAŞIMACILIK KURALLARI NEDİR ?

                İhracat Yüklemelerimizde, Müşterimizin Antrepo ya sevk ettiği malzemeler Çeki listesi(Packing List) Fatura (Invoıce)Stok evrakları ile beraber açılacak olan İhracat Beyannamesi ve Gümrük Tescil kapama İşleminin ardından İhracat çıkışı gerçekleşmektedir.Bu ihracatların Teslim şekilleride önem arz etmektedir.Bazı Teslim Şekilleri olarak; DAP(Delivered At Place) Yani ,Malzemenin Sigorta bedeli,Navlun,İç Taşıma,İç Nakliye bedeli ödenmiş taşıma şeklidir.Varış veya Çıkış noktalarında Bulunduğu konuma göre Demuraj(Bekleme),Ardiye de oluşabilmektedir.

  ULUSLARARASI NAKLİYE DE NELERE DİKKAT EDİLMELİ

                Uluslararası Nakliye hizmeti veren Avrasya Nakliyat firmamız; Yurtdışında Varış ülkelereine göre Ülkemize verilen Sayıya bağlı olarak Geçiş Belgesi Olan Dozvola(Bazvala,Dozvala) evrakını da yıl içerisnde kontrollü bir şekilde organize ederek eksiklik sıkıntısını yaşamamaktadır.Yükleme yapılırken Aracın metreküp kapasitesine göre Yükleme organizasyonu yapılmalıdır.Firmamız Avrasya Taşımacılık, 1998 yılında çıktığı lojistik yolculuğuna Günden Güne kattığı Büyük tecrübeler ile hızla devam etmektedir.