Demiryolu Taşımacılığı

Demiryolu Taşımacılığı

DEMİRYOLU VE VAGON TAŞIMACILIĞI 

Demiryolu taşımacılığı nedir
                        Avrasya Nakliyat firmamız; Türkiye’nin hemen hemen her yerinde olan demiryolları  arasında ve nakliye işlerinde çok büyük bir öneme sahiptir. Avrasya nakliye olarak Demiryolu taşımacılık hizmeti sağlamaktayız .Demiryolu Taşımacılığı diğer nakliye ulaşımlarına göre çok daha az risk barındırmaktadır. Diğer nakliye hizmetlerine göre daha az sorun da tescil etmektedir. Yurtiçi nakliye ve yurtdışı nakliye için gerekli sözleşmelere özen gösterek yaptığımız bu seferlerde siparişlerinizi güvenli, sorunsuz ve hızlı bir şekilde sağlamaktayız. Mersin nakliye firmalarından biri olan firmamız Ray taşımacılığında uygun fiyat ve zamanında ulaşılmak istenen adrese malzemesini ulaştırarak faaliyetini devam ettirmektedir. Demiryolu nakliyesi yapan veya Demiryolu taşımacılığı yapan firmamız deneyimli ekip arkadaşları ile verilen sorumluluğu yerine getirmektedir. Demiryolu taşımacılığı avantajları nelerdir.

                   Avrasya Nakliye firmamız, Demiryolu taşımacılığın gün geçtikçe daha da önem kazanacağının ve gelişen teknoloji ile daha çok tercih edileceğinin öngörüsü ile siz değerli müşterilerimizin ihtiyacına göre; 4 Akslı Vagon,Habis Vagon v platform vagonlar ilede taleplere cevap vermektedir. Bu taşımacılık şekli ile Tahılgiller taşımacılığıda sürekli yapılabilmektedir.Kontener taşımacılığı içinde kullanılan 4 Dingilli Düz yük vagonu,4 Dingilli Yerden Tahliye Flaplı Vagon,Sarnıçlı Vagon,Yüksek kenarlı Vagon,Kayar Yan Duvarlı vagon gibi seçenek vagonlarda mevcuttur. 

Demiryolu ve Vagon Taşımacılığı Nasıl Yapılır 

                 Demiryolu Taşımacılığı, Diğer adı ile Raylı Taşımacılık ve Vagon Taşımacılığı, Taşımacılık sektöründe Hem fiyat uygunluğu hemde güvenli hemde transit süre uygunluğu bakımından sık sık fazlası ile tercih edilmektedir.Demiryolu Taşımacılığı Müşteri yani iHracatçı firma talebi doğrultusunda, malzemenin ebat ve detaylarına göre uygun konteyner veya Vagon organizesi yapılarak tamamlanmaktadır.TCDD ile koordineli şekide çalışmalarımıza hızla devam etmekteyiz.Arz - Talep olarak Vagon taşımacılığı veya Demiryolu taşımacılığı olarak gelen taşıma tekliflerine yeni bir alan ekleyerek silo konteyner taşımacılıkda da hizmet sağlamaktayız.

                 Firmamız Avrasya Nakliye,Blok Tren Konteyner taşımacılığı Demiryolu Taşımacılık Hizmetleri olarak da sürdürülen bu ray taşımacılık,Ray sistemi olan her Ülkeye Kapalı,Açık veya Özel tip vagon taşıma hizmeti ile  seköre katkı sağlamaktadır.45 HC Konteyner,Mega konteyner,Frigo Konteyner seçeneklerinide müşterilerine sunmaktadır.Türkiyenin kalkınma platformlarından olan Vagon Taşımacılığı Proje bazlı veya Grupaj taşımacılıkta da önemle tercih edilmektedir.Demiryolu Vagon Taşımacılığı tercihen çevreye olan az zarar şekli ile de oluşacak hava kirliliğini de aza indirgemektedir.

DEMİRYOLU TAŞIMACILIK FİYATLARI    

                    Uluslararası Demiryolu Eşya Vagon Taşımacılığı olarak da tercih edilen,Fiyatı olarak diğer taşımacılık şekillerine göre daha uygun bir fiyat listesine sahiptir.Bazı durumlarda Vagon sahipleride Tercihen satın aldıkları vagonlar ile taşıtma yaptırabilmektedir.Demiryolu Taşıma hesaplamalrında,Emtinanın(Malzemenin) cinsi,Ağırlığı,Sınıfı,Çıkış ve varış istasyonları arası mesafe ile yükleme ve indirmedeki elleçleme masraflarıda yapılarak hesaplanmaktadır.Taşıma Anlaşmasına göre ister Yüklemeye müteakip peşiniİstenirse Karşı istasyonda malzeme teslimine istinaden karşıdan ödeme de yapılabilir.Fakat Özel bir durum olan, Taşıma Ücretini karşılamayacak değerdeki eşya ile özel koşullarla yapılacak taşımalar hariç olarak tutulmaktadır.

                      Demiryolu Taşımacılığı fiyatlandırması olduğu kadar Vagonların Mühürlenmesi de önem arz etmektedirYükleme yapıldıktan sonra Gümrükleme bitmesine müteakip vagonların kapı ve kapakları ve gerek görülür ise vagon penceresi dahi mühürlenebilir.Ve vagonların mühürlenmesinde plastik olan mühürler kullanılır.