DenizYolu Taşımacılığı

DenizYolu Taşımacılığı

  DENİZ YOLU TAŞIMACILIĞI NEDİR NASIL YAPILIR 
                   

                     Denizyolu taşımacılığı diğer adı ile RORO Taşımacılığ-Gemi Yolu Taşımacılığı; Navlunun Gemiyolu veya vapur yolu vb. şekilleri ile sağlanan taşımacılık şeklidir. Ülkemiz üç tarafı denizlerle çevirili olan bir jeopolitik konumda olmasından dolayı Türkiye limanlarımızdan Yurtdışı limanlarına denizyolu taşımacılığını yapılabilmektedir.
Avrasya Nakliye,Avrasya Nakliyat olarak, tüm ulaşım imkanlarını gerçekleştirmekte olan firmamız, diğer ulaşım yollarına göre daha hesaplı olan denizyolu nakliyesinde de sektörün öncüsü olmuştur.
                    Mersin Denizyolu nakliye firmaları arasında, geniş acente bağları ile müşterilerine en uygun navlun ve zamanında teslimat gerçekleştiren,Türkiye Denizyolu firmalarının başında gelmektedir. Geniş lojistik hizmeti sağlayan firmamız;
Konteyner Taşımacılığı, İthalat ve İhracat Servisi, Limandan Limana taşımacılık, Kapıdan Kapıya taşımacılık, Intermodal Taşımacılık, Cross Yükleme, Proje Taşımacılığı, Gümrükleme, Ambar,Anbar,Depolama, Sigorta ve Yurtiçi nakliye hizmeti sunmaktadır.

                      Uluslararası Denizyolu Taşımacılığında öngörülen kurallara titizlikle uyarak, taleplere göre Mersin Limanı,İstanbul Ambarlı Limanı,Derince Limanı,Haydarpaşa Limanı,Kocaeli Körfez Liman,Samsun Limanı,Zonguldak Limanı,İstanbul Tuzla Limanı,Mersin Taşucu Limanı,İzmir Limanı,Gemlik Limanı,Aliağa Limanı ve bu limanlara bağlı büyüklü küçüklü diğer Limanlarımızdan İthatat ve İhracat Yurtdışı Konteyner Taşımcılığını gerçekleştirmektedir.

    DENİZYOLU TAŞIMACILIĞI NASIL YAPILIR

                 Uluslararası Denizyolu Taşımacığı Talepleri doğrultusunda ,Yükleme yapılacak adreste yükleme ekipmanların hazır olması ve Mevcut Yurtiçi nakliye aracı ile Sevk edilecek Limana teslim edilir.Burdaki Lokal işlemlerin ardından gemiye yüklemesi yapılarak Türkiye Çıkışı sonlandırılır.Gerekli evraklarında hazır olması gerekmektedir.

                 Evraksal anlamda, Kantar Fişi,Ordino,Konşimento,Sea waybill,Denizyolu Konşimentosu,(Bill of Lading) Ana Konşimento,Ara Konşimento,Charter party, işlemler yapılmakta ve bunların yanısıra da Ödeme Şekline göre Düzenlenmektedir.Liman içerinde oluşan lokal işlemlerle beraber Armatörler ile koordineli olarak yürütülmektedir. 

DENİZCİLİK VE DENİZYOLU TAŞIMACILIĞI TERCİH EDİLMESİNİN SEBEPLERİ

                Sanayi üretimlerine ve Türkiye Üretim ihracat kapasitesine bağlı olarak, kalkınmada Önemli rol oynayan, ve aynı zamanda Dünya genelinde Liman Hizmetlerinin güçlenmesini sağlayan Denizyolu Taşımacılığı ve Yurtdışı Konteyner taşımacığı Hız kazanmaktadır.Potansiyel olarak Dünya Gemiyolu Nakliyesinde Önde gelen ülkelerden olan Türkiyemiz , Yıllar geçtikçe içinde barındırdığı bu kuvvetli ihracat-ithalat potansiyelini daha da yükseltmektedir.Liman İçersinde İstifleme,yükleme Boşaltma ve ardiye hesaplamaları Liman sistemine kaydedilmektedir.

                Denizyolu Taşımacılığı veya Gemiyolu Nakliyesi olarak sunduğumuz bu Forwarder hizmetini Bağlı bulunduğumuz ve İşbirliği içersinde olduğumuz Gemi Acentaları aracılığı ile kusursuz şekilde yürütülmektedir.Konvansiyonel Yük Taşımacılığı ile de sektörde hizmet veren Armatörler ile çalışmaktayız.Avrasya Nakliye firmamız,Yine Firmamıza Bağlı olarak çalışmalarını sürdüren Broker ile koordineli olarak hizmet ağını genişletmektedir.

DenizYolu Yaşımacılığı;
iki Ana kolda ayıracak olur  isek ;

  • Düzensiz Taşıma (Tramp )
  • Düzenli Taşıma (Liner)

                 Bu iki önemli maddeyi Açıklamak gerekir ise ; Düzensiz Taşıma(Tramp) , Gemilerin Daha Çok yeraltı kaynakları(Kömür,Maden,Petrol gibi) malzemelerin Taşınması ile ilgili olarak,Yük nerde ise Armatörün oraya rotayı çevirmesi ve yüklemesi düzenidir.

                 Düzenli Taşıma(Liner) ise ; tam tersi olarak Yüklenecek malzemenin yüklemeden önce proğramlanması ve tüm ayarlamaların belli olması ile gerçekleştirilen ve daha çok konteyner(Flatrack,High Cube,Feet Dry Container,Feet Reefer Container,Feet Reefer High Cube Container,Platform Container,tank Container,Bulk Container ile taşımayı gerçekleştirmektedir.