Taşımacılık ve Lojistik Hizmetleri

Denizyolu Nakliye Firmaları

  Denizyolu Nakliye Firmaları içerisinde Akdeniz, Karadeniz, Marmara ve Ege denizi üzerinde ki limanlarımız ile Dünya limanlarına geniş acente ağımızla beraber RO-RO gemileri ile denizyolu taşımacılığı yapmaktayız. Dünya Ticaretine sağladığı büyük kolaylık ve yarar sayesinde İhracatçı firmalar tarafından çokça talep görmektedir.  Avrasya Nakliye Şirketi olarak bağlı bulunduğumuz Armatör ve Acenteler sayesinde siz değerli müşterilerimizin tüm Denizyolu Nakliye taleplerinizi en uygun ve güvenli bir şekilde değerlendirmekteyiz.

  Denizyolu Taşımacılık, Denizyolu Lojistik ve Denizyolu Nakliyesi, Ülkemizin en önemli ve değerli olan etkenlerden birisi her ülkeye uzanan denizimiz sayesinde liman ülkesi olmamızdır. Armatörler ile senelik olarak yapılan anlaşma sağlayan Avrasya Nakliye, Türkiye’de Denizyolu Taşımacılığı Yapan Firmalar arasında olmaktadır. Gemiyolu Lojistik Hizmetleri Türkiye sınırları içerisinde bulunan Tüm limanlardan sağlanabilmektedir. Fakat yoğunluk, İstanbul, İzmir  ve İskenderun limanlarında yaşanmaktadır diyebiliriz.

  Detaylı bilgi almak için  whatsapp destek hattına 7/24 mesaj atabilir veya hemen arayarak bizimle iletişim kurabilirsiniz. Diğer Nakliye Hizmetlerimiz için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. En uygun navlun teklifleri için bize mail gönderebilirsiniz.

1. Denizyolu Taşımacılığı Nedir ?

   Ürünlerin, RO-RO Gemiler (yük gemiler) ile denizyolu üzerinden taşınma işlemine denmektedir. Denizyolu Taşımacılık öneminin farkında olan firmamız, Denizyolu Nakliyat için gerekli belgeler bünyesinde bulundurarak Denizyolu nakliye firmaları arasında olmuştur.

     Roro nakliye faaliyetleri Kıbrıs başta olmak üzere liman sınırı olan tüm ülkelere olduğu gibi, liman kenti olmayan yada limana sınır bulunmayan ülkelere de yapılabilmektedir. En yakın liman üzerinden Liman varışı ardından Karayolunu da kullanarak gerekli teslimat sağlanabilmektedir.

2. Uluslararası Denizyolu Taşımacılığı Nedir ?

  Bir ülkeye ait menşe li ürünün başka bir ülkeye denizyolu lojistik işlemi gerçekleştirilerek o ülkeye gümrüklü bir şekilde giriş yapmasıdır.

Denizyolu Nakliye
Denizyolu Taşımacılığı

3. İstanbul Denizyolu Taşımacılığın da Gümrük İşlemleri
Nelerdir ?

  Denizyolu taşımacılık işlemi gerçekleştireceğiniz zaman gümrükleme, ihracat ve ithalat anlamında çözüm odaklı sonuçlar elde etmek için Avrasya Lojistik olarak Sizlerde Bu hizmetlerimizden yararlanmak için bizlere ulaşabilirsiniz. En uygun navlun teklifleri için bize mail gönderebilirsiniz.

4. Denizyolu Taşımacılğında En Çok Taşınan Yükler Nelerdir ?

  Ülkeler arası denizyolu taşımacılık yaparken ülkemizin aktif sektörü sanayi mamulleri, petrol ürünleri, gıda ve diğer yükler yer almaktadır. Bunların yanı sıra dökme olarak hububat, kum, İnşaat malzemeleri , Binek araçlar, reklam malzemeleri gibi çeşitler de yer almaktadır.

5. Denizyolu Taşımacılığı Avantajları Nelerdir ?

 • Maliyet göz önünde bulundurulacaksa en uygun taşıma şeklidir.
 • Adetleri fazla ürünlerin uzun menzilde taşınmasında güven ortamı oluşturularak taşınmasıdır.
 • Karayolu nakliye hizmetine göre daha güvenli olması nedeniyle,
 • Tonaj bakımından Karayolundan biraz daha fazla bir ağırlık ile yükleme ve taşıma yapılabilmesi,

6. Denizyolu Taşımacılığın Tanımı

  Denizyolu Lojistik Firmaları arasında olan Avrasya Nakliye, Gemi navlun fiyatları konusunda hep güncel bilgi edinip en uygun fiyatı iletmektedirler. Gemi nakliye hesaplama süreci bittikten sonra müşterimize ilettiğimiz gemi adı ve seferi, rezervasyon  tarihi,  ETA zamanı,  cut off,  beyanname cut off son tarihi bildirilerek konteyner yükleme organizasyonu gerçekleştirilir.

  Çıkacak limana getirilecek konteyner veya iç nakliye bize bırakılarak yurtiçi konteyner taşımacılığı yapmaktayız. 20 ft , 40 ft genel amaçlı konteyner, Soğutuculu konteyner (reefer containers) , Üstü Açık Konteyner (Open Top Container), Açık Konteynerler ( Flatrack Container) gibi bütün konteyner çeşitlerinin taşımacılığını yapmaktayız.

  İstanbul denizyolu nakliye firmaları, İzmir denizyolu nakliye firmaları ve Denizyolu nakliye firmaları arasında gösterilen Avrasya Nakliyat, Denizyolu Taşımacılık türleri konularına da hakim olmaktadır.

 Denizyolu nakliye firmaları, büyük hacimli ve ağır yüklerin uzun mesafelerde ekonomik bir şekilde taşınmasını sağlar. Denizyolu nakliyesi maliyet tasarrufu, çevre dostu olması ve büyük yüklerin taşınmasında ideal bir yöntem olması gibi avantajlar sunar. Denizyolu nakliye süreci planlama, yükleme, gümrükleme ve teslimat aşamalarını içerir.

7. Türkiye Denizyolu Taşımacılığı Türleri

  Gemi çeşitleri ve mal cinsine göre baz aldığımızda;

 • Tanker Taşımacılığı
 • RO-RO taşımacılığı
 • Konteyner taşımacılığı
 • Kombine Taşımacılık
 • Dökme Yük Taşımacılığı
 • Denizyolu Nakliye Taşımacılığı olarak baktığımızda ise;
 • Düzensiz (Tramp) Taşımacılık
 • Düzenli (Liner) Taşımacılık
Denizyolu Taşımacılığı
Denizyolu Taşımacılığı

  Avrasya Nakliye, profesyonel ekibiyle sizlere en iyi şekilde hizmet vermeye hazırdır. Gemi çeşitleri ve mal cinsine göre baz aldığımızda;

 • Tanker Taşımacılığı
 • RO-RO taşımacılığı
 • Konteyner taşımacılığı
 • Kombine Taşımacılık
 • Dökme Yük Taşımacılığı
 • Denizyolu Nakliye Taşımacılığı olarak baktığımızda ise;
 • Düzensiz (Tramp) Taşımacılık
 • Düzenli (Liner) Taşımacılık

  Siz değerli müşterilerimizde firmamızın kaliteli hizmet avantajlarından yararlanmak için whatsapp destek hattına 7/24 mesaj atabilir veya hemen arayarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

  Diğer Nakliye Hizmetlerimiz için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. En uygun navlun teklifleri için bize mail gönderebilirsiniz. Dilerseniz Merkez Ofisimizi ziyaret ederek hem detaylı bilgi alabilir hem de bir kahvemizi içebilirsiniz. 

Soru & Cevap

Denizyolu Parsiyel Taşımacılık yapılabilmektedir.

Avantajları;

Diğer taşıma şekillerine göre navlunu daha uygundur. Taşıma şeklinden dolayı daha güvenilir olmasıdır. Yük taşıma kapasitesi daha fazladır.

Dezavantajları;

Nakliye süresi diğer taşımalara göre daha uzundur. Sadece liman ve liman bulunan şehirlere hizmet sunulabilir. Kalkış ve Varış zamanları konusunda esnek bir disipline sahiptir.

Denizyolu Taşımacılık faaliyetlerinde Transit süre, İlgili geminin güzergahı , Uğrak Limanları, hava şartları ve Gümrük işlemlerinin tamamlanmasına istinaden öngörülebilmektedir. 

BİZE ULAŞIN

HEMEN ARAYIN EN UYGUN TEKLİFİ VERELİM