Taşımacılık ve Lojistik Hizmetleri

Lademetre (LDM) Hesaplama Programı

  Lademetre (LDM) Hesaplama Programı nedir? sorusu genellikle nakliyat ve taşımacılık hizmetlerinde sık karşılaşılan bir sorudur. Ağır yüklerin taşındığı kamyon, kamyonet ve tırlarda lademetre hesaplama ‘nın önemi büyüktür. Lademetre Online Hesaplama sayesinde üst üste yüklenemeyen yüklerde tonaj hesabı kolayca yapılır. Yaptığımız işin en önemli yanı taşınacak olan yükün yüklenecek olan araçta kaplayacağı alanı hesaplamaktır. Tabi aynı zaman da ölçülen emtianın ölçülen değere uygun şekilde yükleme yapılması da çok önemlidir. Avrasya Nakliye şirketimiz ile sizlerde Ladametre Hesaplama Programı Yapmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Günümüzde okullarda ve eğitim kurumlarında bu tür hesaplamalara fazlaca gerek duyulmaktadır. Bu nedenle Hacimsel ve kalıpsal olarak malzemelerin en boy ve yükseklik durumlarının elde mevcut olması halinde her türlü hesaplama da yapılabilmektdir

  • Lademetre, üst üste yüklenemeyecek olan yüklerin bulunduğu ve kapladığı alana göre hacim kilogramını hesaplamaya yarayan bir formüldür.
  • Lademetre sayesinde karayolu taşımacılığında üst üste yüklenemeyecek yüklerin kapladığı alan kolayca hesaplanır. İngilizcesi “Loading Meter” olan ve kısaltılmış hali LDM olan bu formül karayolu taşımacılığında paketlerin kapladığı alana göre hacim kilogramını kolayca hesaplamaya yarar. LDM hesaplama ile yükün ağırlığı ne kadar olursa olsun aracın uzunluğu içerisinde kapladığı yer hesaplanır ve bu doğrultuda ortaya çıkan kilograma göre belirli bir fiyat oluşturulur.
  • Ayrıca 1 lademetre 6,5 m³ kabul edilmektedir. Havayolu taşımacılığında 1 m³ = 167 kg olarak hesaplanır ve fiyatlandırma yapılır.

  LDM Hesaplama ile ilgili daha fazla Detaylı bilgi almak için  whatsapp destek hattına 7/24 mesaj atabilir veya hemen arayarak bizimle iletişim kurabilirsiniz. Diğer Nakliye Hizmetlerimiz için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. En uygun navlun teklifleri için bize mail gönderebilirsiniz.

1. Lademetre Nasıl Hesaplanır?

  Ladametre (LDM) Hesaplama Programı;

  “Ladametre nasıl hesaplanır?” sorusuna gelecek olursak, ladametre hesaplamanın belirli bir formülü vardır ve bu formül doğrultusunda ladametre kolayca hesaplanır.

  • 1 mt boy = 1 Ldm = 1,750 kg formülü ile hesaplama sağlanır.

  Hacim hesaplama için tercih edilen ladametre üst üste yüklenemeyecek yüklerin kapladığı alanın hacim kilogramını hesaplamaya yarar.

Ladametre (LDM) Hesaplama Programı
Ladametre (LDM) Hesaplama Programı

2. Lademetre Palet Hesaplama Formülü

  Ladametre (LDM) Hesaplama Programı;

  Lademetre hesaplama formülü yukarıda verdiğimiz üzere:

  • 1 mt boy = 1 Ldm = 1,750 kg’dır.

  Lademetre hesaplama formülü sayesinde üst üste yüklenemeyen ürünlerin aracın uzunluğunda kapladığı alan hesaplanır bu formül genellikle karayolu taşımacılığında kullanılır. Lademetre hesaplama programı yüklerin kapladığı alana göre hacim kilogramını hesaplamaya yarayan bir formüldür. Belirli bazı unsurlara göre yapılan bir hesaplamadır ve net bir formül yoktur. 

   Formül uygulanırken nakliye firmasının belirlediği noktalar baz alınır. Ayrıca hesaplama formülü yükün yüklendiği araca, aracın uzunluğuna, yükün kapladığı alana göre değişkenlik gösterebilir. 

“1 Lademetre kaç metre eder?” sorusunu ise şu şekilde cevaplayabiliriz:

  • 1 lademetre = 1,750 kg = 6,5 metre küptür (m³)

3. Tır Ldm Hesaplama

  Lojistik hesaplama işlemleri için de belirli bir formül vardır ve bu formül doğrultusunda hesaplamalar gerçekleştirilir. Lojistik alanında bu tarz hesaplama ve işlemlere sıklıkla ihtiyaç duyulur. Tır, kamyonet, kamyon ve diğer taşıma araçlarında da olduğu gibi teslimatların kapladığı alanın kilogram hacminin hesaplanabilmesi için belirli bazı hesaplamalar kullanılır.

  • Genişlik × Uzunluk × Yükseklik × Teslimat Adedi = m³

  Tır LDM hesaplama formülü de normal LDM hesaplama formülü ile aynıdır. Yükün boyutu ne olursa olsun tırın iç uzunluğu baz alınarak aracın uzunluğu içerisinde yükün kapladığı yer hesap edilir ve kilogram hacmi hesaplanır. Yükün gerçek ağırlığı ile karşılaştırılarak hangisi daha büyük ise LDM hesaplama için o kabul edilir. (1 mt boy =1 Ldm =1,750 kg formülü ile hesaplanır.)

4. Karayolu Lademetre Hesaplama Örnekleri

  Daha iyi pekiştirmek ve Ladametrenin mantığını kavramak için lademetre hesaplama programı örnekleri içerisinden birkaçına göz atalım.

  • Palet LDM hesaplama için de bu formül kullanılabilmektedir. Palet LDM hesaplama için pekiştirici bir örnek vererek bu formülün kullanımını kavrayabiliriz. Elimizde 4 paletimiz olsun, bu paletlerin ölçüleri ise 80×120×50 cm ve palet ağırlığı 600 kg olsun. Bu doğrultuda 0,8×1,2×0,5×4= 1,92m³ ve 600×4=2400kg (2400kg = 2,3m³) ve 2.4×410= 984 USD
  • Karayolu LDM Hesaplama özellikle tır, kamyon ve kamyonetler ile taşınacak teslimatların araç içerisinde kapladığı alanın hesaplanmasında oldukça sık tercih edilmektedir. Örneğin elimizde 15 adet kolimiz olsun. Koli ölçüleri 80×60×100 ve koli ağırlığı 30 kg olsun. O halde işlemimiz şu şekilde olmalıdır: 0,8×0,6×1×15= 7,2 ve 30×15=450 (450 kg = 0,45m³) ve 7,2×410=2.952 USD

  Lademetre (LDM) Hesaplama Programı, Sizler de uygun fiyatlandırmalar dahilinde LDM Hesaplamaları yaptırmak, güvenilir bir şekilde üst üste yüklenemeyecek yüklerinizin uygun fiyatlarla nakledilmesini sağlamak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Ladametre (LDM) Hesaplama Programı

  LDM Hesaplama işlemlerinde doğru teknikler, doğru formüller ve doğru hesaplama makineleri kullanılmalıdır. Bu sayede kilogram hacim fiyatlandırması daha doğru bir şekilde gerçekleştirilir. Tır Şirketleri için maliyet hesaplamaları çok önemlidir. Bundan dolayı da aracın götüreceği yüklerin yüklemeden önce hesaplanıp navlun bedelinin ortaya çıkması gerekmektedir. 

  Sizler de paketlerinizin ve büyük teslimatlarınızın güvenle kapladığı alanın hesaplanmasını sağlamak istiyorsanız LDM Hesaplama tekniklerinden güvenle yararlanabilirsiniz. Özellikle karayolu taşımacılığını tercih edecek bireyler LDM Hesaplama tekniğinden sık yararlanmaktadır. Sizler de LDM Hesaplama formüllerinden yararlanarak teslimatlarınızın ne kadar maliyette olacağını öğrenebilirsiniz.

  Siz değerli müşterilerimizde firmamızın kaliteli hizmet ve Lademetre Hesaplama Programı avantajlarından yararlanmak için whatsapp destek hattına 7/24 mesaj atabilir veya hemen arayarak bizimle iletişim kurabilirsiniz. Diğer Nakliye Hizmetlerimiz için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. En uygun navlun teklifleri için bize mail gönderebilirsiniz.

BİZE ULAŞIN

HEMEN ARAYIN EN UYGUN TEKLİFİ VERELİM