Taşımacılık ve Lojistik Hizmetleri

Metreküp Hesaplama Programı

Metreküp Hesaplama

EN (CM) BOY (CM) YÜKSEKLİK (CM) ADET HACİM (M³)
Toplam Hacim (M³)

METREKÜP
HESAPLAMA

EN (cm) BOY (cm) YÜKSEKLİK (cm) ADET HACİM (m3)
-->
-->
-->
-->
-->
TOPLAM HACİM
TOPLAM AĞIRLIK

  Metreküp Hesaplama Programı, Günümüz şartlarında hemen hemen her alanda güncel hayat dahil karşımıza çıkan bu hesaplama yöntemi çokça da tercih edilmektedir. Nakliye işlemlerinde taşınacak olan yüklerin metreküpü metreküp hesaplama Formülü yardımıyla hesaplanmaktadır. Bu hesaplamaların oldukça titiz bir şekilde yapılması gerekmektedir. Birçok alanda gereksinim duyulan bu Metreküp hesaplama programı bir kap veya birçok malzemenin toplu ölçü hesaplamasında oldukça yararlı olarak kullanılmaktadır.

  Hesaplama işlemlerinin profesyonel kişiler tarafından yapılması tavsiye edilir. Uluslararası lojistik faaliyetlerde fiyatlandırmalar hacimsel olarak yapılmaktadır. m³ hesaplamasının kullanım alanları şu şekildedir:

 • Kereste hesaplama
 • Oda hesaplama
 • Havuz hesaplama
 • Konut hesaplama
 • Beton hesaplama
 • Konteyner hesaplama
 • Konut hesaplama
 • Akvaryum hacim hesaplama
 • Desi hesaplama
 • Nakliye ve kargo yük gönderileri için  hesaplama

  Metreküp hesaplama programı, yüklerin hacmini kolayca hesaplamanızı sağlar. Bu program, taşımacılık ve lojistik sektöründe doğru fiyatlandırma ve planlama için kullanılır.

  Metreküp Hesaplama Programı hakkında daha detaylı bilgi almak için  whatsapp destek hattına 7/24 mesaj atabilir veya hemen arayarak bizimle iletişim kurabilirsiniz. Diğer Nakliye Hizmetlerimiz için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. En uygun navlun teklifleri için bize mail gönderebilirsiniz. 

1.Metreküp Hesaplama Excel

  Normal m3 hesaplama işleminden önce m3 nedir? sorusunun cevabına değinelim. Bir kenar uzunluğu 1 metre olan küpün hacmine (m³) adı verilir. Metre cinsinden uzunluğun, yüksekliğin ve genişliğin çarpımı ile elde edilir. Metreküp hesaplama işlemleri nasıl yapılır sorusu için şu örneği verebiliriz:

 • Yükün eni: 60 cm
 • Yükün boyu: 90 cm
 • Yükün yüksekliği: 70 cm
 • Yükün hacmi: 60 x 90 x 70 = 378 m³

  Nakliye firmaları müşterilerinin yüklerinin taşınması konusunda, hesaplama işlemleri yaparak müşterilerine en uygun seçeneği sunmaktadır. Bunun için de net olarak oranını hesap etmek gerekir. Yükün hacim değeri fiyatlar üzerinde etki etmektedir. Taşımacılık işlemlerinde taşımacılık için tercih edilen araçların, taşınacak olan yüklerin araç içerisinde kapladığı alana göre fiyat biçilmektedir.

Metreküp Hesaplama

2. Metreküp Hesaplama Tablosu

  Avrasya Nakliye firması olarak yükünüzün metreküpünü profesyonel bir şekilde hesaplıyoruz. İşlemlerimizi titiz bir şekilde sürdürerek herhangi bir sorun yaşamanızı önlüyoruz. 

  Bir sorun yaşamanız durumunda yanında olarak problemi kısa süre içerisinde hallediyoruz. Metreküp hesaplama Formülü ile ilgili daha fazla detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

  Nakliye işlemlerinde havayolu ya da karayolu taşımacılık işlemleri yapılırken hacimsel ağırlık hesaplama yapılarak fiyat belirlenir.

  Bu işlemleri işini iyi bilen çalışanlarımız ile yaparak müşterilerimize her zaman en iyi fiyatları sunuyoruz. 

  Hava kargo hacimsel ağırlık hesaplama yaparken hesaplama formülünü kullanarak herhangi bir sorun yaşamanızı engelliyoruz.

3. Metreküp Hesaplama Formülü

  Lojistik faaliyetlerinde önemli bir nokta da hacmi hesaplamadır. Nakliye işlemlerinin sürdürülebilmesi için hesaplama işleminin yapılması gerekmektedir. Hesaplama sonucunda çıkan değer yükün hacmini belirleyerek, buradan da taşıma ücretini belirleyecektir. Metreküp hesaplama Programı ile Hesap nasıl yapılır? sorusu müşterilerimiz tarafından sık sık sorulmaktadır. Çünkü yanlış hesaplama mağduriyetlere neden olabilir.

  Geliştirilen yeni lojistik ölçü hesaplama yöntemi ve uygulamaları karşısında yine müşteri beklentilerinin karşılanması sağlanıyor. Bu anlamda nakliye işlemlerinde asıl odak müşteridir. Nakliye ücretleri hesaplanırken müşteri memnuniyeti çok önemlidir. Bununla ilişkili olarak, değer yaratan faaliyetler geliştirmek gereklidir. İşletmeler için de nakliye işlemleri değer yaratan işlemler olarak karşımıza çıkıyor. Nakliye işlemlerinin iyi bir şekilde yönetilmesi, işletmeler açısından ciddi katkı sağlamaktadır.

Metreküp Hesaplama
Metreküp Hesap Programı
Metreküp Hesaplama

4. Metreküp Nedir?

  Bu Hesaplama yöntemi nakliye sektöründe sık sık kullanılan bir terimdir. Peki Metreküp nedir? Metreküp hacimsel ağırlık anlamına gelmektedir.

  Konteyner hacim hesaplama yapılarak yüklerin nakliye faaliyetleri gerçekleştirilir. Metreküp hesaplaması yapılması için yüklerin ağırlık, yükseklik, en ve boy gibi bilgilerini öğrenmek gerekir.

  Bu değerler ile hektometreküp hesaplama yapılarak yükün hacmi tespit edilir.

  Kargo firmaları tarafından kullanılan bu ölçü birimi, ürünün kargo ücretini belirlemektedir.

  Kargo firmaları bu hesaplama işlemlerine göre nakliye fiyatını belirlemektedir. Taşımacılık işlemlerinde yükün hem ağırlığı hem de hacmi çok önemlidir.

5. Bir Metreküp Kaç Metrekare Eder?

  Metreküp hacim ölçü birimidir. Metrekare birimi ise alan ölçü birimidir. Bu bakımdan (1m3) Metreküp Hesaplama Programı 2023  kaç metrekare eder sorusuna direkt cevap verilemez. Metreküp birimleri ve dönüştürme işlemleri daha çok konutlarda yapılmaktadır. Konutlarda metreküpü metrekare birimine çevirmek için konutun hacmi tavan yüksekliğine bölünür. Mesela 300 hacme sahip bir konutun tavan yüksekliği de 1,5 metre olsun. Bu konutun metreküp birimini metrekareye çevirme işlemi 300 / 1,5 = 200 metrekare olarak gerçekleştirilir.

  Alanında uzman ekibimiz ve donanımlı ekipmanlarımız ile her türlü hesaplama işleminizi gerçekleştiriyoruz. Hava kargo hacim hesaplama işleminden beton hesaplamaya kadar pek çok hizmeti en iyi şekilde sunuyoruz. Hesaplamalarımızdan sonra bütçenize en uygun olan fiyatı belirleyerek sizleri çok mutlu ediyoruz. Müşterilerimize avantajlı fırsatlar sunarak ekonomik açıdan elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz.

  Siz değerli müşterilerimizde firmamızın kaliteli hizmet avantajlarından yararlanmak için whatsapp destek hattına 7/24 mesaj atabilir veya hemen arayarak bizimle iletişim kurabilirsiniz. Diğer Nakliye Hizmetlerimiz için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. En uygun navlun teklifleri için bize mail gönderebilirsiniz. 

Metreküp Hesaplama Formülü Excel için Bizimle iletişime geçebilirsiniz.

BİZE ULAŞIN

HEMEN ARAYIN EN UYGUN TEKLİFİ VERELİM