Taşımacılık ve Lojistik Hizmetleri

İntermodal Taşımacılık Nedir

  İntermodal taşımacılık nedir, MultiModal Taşımacılık Nedir, İntermodal Taşımacılık Örneği, Kombine Taşımacılık Nedir, Multimodal Taşımacılık ile İntermodal Taşımacılık arasındaki fark, Kombine Taşımacılık ve İntermodal Taşımacılık arasındaki fark, Karma Taşımacılık Nedir, İntermodal Taşımacılık Nedir Nasıl Yapılır, Türkiye’de İntermodal Taşımacılık gibi Konuların cevabını Avrasya Nakliye de bulabilirsiniz. Taşıma şekilleri değiştirilirken yük üzerinde herhangi bir işlem yapmadan birden fazla noktaya yükün birden fazla taşıma modeliyle taşınmasına intermodal taşımacılık adı verilir. Bu özel bir taşıma şekli olup özel yüklemelerin organizesinde devreye alınmaktadır.

  İntermodal taşımacılık kapsamında, ürünlerin treylerden çıkarılmasına gerek olmadan doğrudan bir taşıma modelinden diğerine geçmesini sağlayan özel treyler kullanılmaktadır. Kombine taşımacılık ve intermodal arasındaki fark ise kombine taşımacılık, intermodal taşımacılığı biraz sınırlandırılmış hali olarak ifade edilebilir.

  Intermodal taşımacılık, farklı taşıma modlarının bir arada kullanıldığı bir lojistik yöntemidir. Bu yöntem, yüklerin bir taşıma biriminden diğerine aktarılmadan taşınmasını sağlar, böylece maliyet ve zaman tasarrufu sağlar.

  Bu konular hakkında daha detaylı bilgi almak için  whatsapp destek hattına 7/24 mesaj atabilir veya hemen arayarak bizimle iletişim kurabilirsiniz. Diğer Nakliye Hizmetlerimiz için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. En uygun navlun teklifleri için bize mail gönderebilirsiniz.

1. İntermodal Taşımacılık Örneği

  Avrasya Nakliye, en dakik, verimli, çevre dostu ve düşük maliyetli şekilde yükleri bir yerden başka bir yere taşımak için intermodal taşımacılık hizmeti vermektedir. Sizin için yük gemileri, trenler ve tırlar gibi intermodal taşımacılık yönteminde kullanılan taşıma yöntemlerini kullanıyoruz. Firmamız bir başka modele bağımlı olarak bir modelin verimliliğini sağlayan hava-denizyolu, deniz-demiryolu, kara-demiryolu hizmetleri oluşturarak intermodal taşımacılığı gizemli olmaktan çıkarmaktadır.

İntermodal taşımacılık nedir?
 • Süre bakımından hassas yükler için garantili ve premium intermodal hizmetler sunuyoruz.
 • Daha düşük değere sahip olan mallar için, farklı hizmet seçenekleri ve ekipman çeşitleri için değer fiyatlaması sunuyoruz.
 • Zamanında alım ve teslimat sağlıyoruz.
 • Ekipman esnekliği, müşterilerin yükü için en uygun olanı seçmesini sağlar: 20’, 40’, 45’ treylerler ve konteynerler; high-cube konteynerler ve 13,60 treyler dahil pek çok seçenek sunmaktadır.
 • Avrasya Nakliye teknolojisi, güvenli internet erişimi, faks ya da e-posta aracılığıyla geçerli durum ve konumu bildirmek üzere müşterilerinin sevkiyatını otomatik olarak takip etmektedir.
 • Daha da önemlisi, tecrübeli hizmet personelimiz müşterilerimizin taşıma programında ihtiyaç duyduğu güvenilir, tutarlı performansı sağlamak için her gönderiyi dikkatli bir şekilde yönetmektedir.

2. Multimodal Taşımacılık Nedir ?

  Multimodal taşımacılık nedir? Farklı taşıma üniteleri ya da araçlarıyla, birden fazla taşıma çeşidi kullanılarak yapılan taşıma biçimine multimodal taşımacılık adı verilir. Bu taşımacılık çeşidinde yükler, bulunduğu kaptan başka bir kaba aktarılmak suretiyle farklı taşıma yollarıyla yoluna devam eder. Multimodal taşımacılıkta varış ve yükleme noktaları arasında kullanılan tüm taşıma yolları için sadece tek bir taşıma sözleşmesi yapılır. Tüm yolculuk, ayrı ayrı aşamalarda oluşan bir süreç değil, entegre bir sistemdir.

3. İntermodal Transport

  İntermodal taşımacılık özellikleri şu şekildedir:

 • İntermodal taşımacılıkta eşyanın süreç içerisinde tekrardan elleçlemesinin yapılması ön planda tutulur.
 • İntermodal taşımacılığın en önemli özelliği, modlar arasındaki ekipmanın serbest değişimidir. Bir demiryolu aracı denizyolu taşımacılığı ile taşınabilir ya da bir kamyonun konteyner parçası, bir uçağın içerisinde taşınabilir.
 • İntermodal taşıma çeşidinde; yükleri içerisinde bulunduğu taşıma ünitesinden diğer bir üniteye aktarılamaz.
 • Yükleme ve varış adresi kullanılacak farklı taşıma modları için, birden fazla taşıma ve taşıyıcı sözleşmesi yapılmaktadır.
 • Birden fazla taşımacı süreçten sorumludur.
 • Demiryolu-Karayolu-Denizyolu kombinasyonu yapılır.
İntermodal Nakliye
İntermodal taşımacılık nedir?

4. Türkiye’de İntermodal Taşımacılık

  Türkiye’de intermodal taşımacılık her geçen gün daha fazla yayılmaktadır. Bundan ötürü intermodal taşımacılık hizmetinden yararlanmadan önce intermodal taşımacılık makale yazıları okuyarak bu doğrultuda hareket etmelisiniz. Alanında uzman olmayan ve yeterli tecrübeye sahip olmayan bir firma ile anlaşma yapmanız durumunda pek çok sorun ile karşılaşmanız muhtemeldir.

  Tam da bu noktada kaliteli hizmetleri ile Avrasya Nakliye firmamız yanınızda olmaktadır. Sizin için intermodal taşımacılık PDF paylaşımı yaparak hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi veriyoruz. Talep ve ihtiyaçlarınıza en uygun şekilde hizmet vererek beklentilerinizi karşılıyoruz. Taşımacılık hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak ya da avantajlı tekliflerimizden en iyi şekilde faydalanmak için whatsapp destek hattına 7/24 mesaj atabilir veya hemen arayarak bizimle iletişim kurabilirsiniz. Diğer Nakliye Hizmetlerimiz için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. En uygun navlun teklifleri için bize mail gönderebilirsiniz. 

Soru & Cevap

En önemli avantajı güvende olması ve diğer taşıma şekillerine göre uygun navlun olmasıdır.

Türkiyede yükleme yapılan şehirden karayolu ile İstanbul, İzmir ve Mersin Limanlarına taşınıyor. Daha sonra çekiciden ayrılan treyler RORO gemiler ile ilgili limanlara sevk ediliyor. Karşı tarafta yine firmamıza ait çekiciler, treyleri bağlayarak ilgili adrese götürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE ULAŞIN

HEMEN ARAYIN EN UYGUN TEKLİFİ VERELİM