Taşımacılık ve Lojistik Hizmetleri

Nakliye Araç Ölçüleri

  Nakliye Araç Ölçüleri, Hafriyat kamyon Kasa Ölçüleri, Tüvtürk Kamyon Kasa Ölçüleri, 10 Teker Kamyon Ölçüleri,  Damperli Kamyon Kasa Ölçüleri, Kırkayak Kamyon Kasa Ölçüleri, Kamyonet Kasa Ölçüleri, TSE Kamyonet Kasa Ölçüleri, 50 NC Kamyon Kasa Ölçüleri hakkında genel bilgileri sizlere aktarmak isteriz. Uluslararası seviyede oldukça önemli bir konumda kendisine yer bulan temel nakliyat hizmetleri, pek çok çeşitli tarz ve niteliklerde olmak üzere karşımıza çıkmaktadır. Özellikle günümüzde en çok tercih edilen lojistik metotlarından bir tanesi olan karayolu nakliye hizmetleri de söz konusu karayolu nakliyat araçları vasıtasıyla gerçekleştirilmektedir. 

  Dünyanın pek çok çeşitli bölgelerinde olduğu gibi ülkemiz Türkiye’de de pek çok çeşitli nakliyat araçları ile gerçekleştirmekte olan bu tip hizmetler ile ilgili nakliye araç ölçüleri de oldukça büyük bir öneme sahiptir. Söz konusu bu sektör bünyesinde de pek çok çeşitli standartlar yer aldığı gibi, bu alanda cevabı en çok merak edilmekte olan soru da ‘‘Tır uzunluğu kaç metredir?’’ sorusu olarak öne çıkmaktadır.

  Daha detaylı bilgi almak için  whatsapp destek hattına 7/24 mesaj atabilir veya hemen arayarak bizimle iletişim kurabilirsiniz. Diğer Nakliye Hizmetlerimiz için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. En uygun navlun teklifleri için bize mail gönderebilirsiniz.

1. Tır Ölçüleri

  Günümüzde pek çok çeşitli sektörler ve işkolları bünyesinde olduğu gibi lojistik hizmetleri sektöründe kullanılmakta olan taşımacılık araçlarında da birçok farklı temel standartlar mevcuttur. Bu kapsamda da tır ölçüleri oldukça büyük bir öneme sahip olması ile öne çıkmaktadır. Temel standartlar çerçevesinde TÜVTÜRK kamyon kasa ölçüleri de aşağıda görüldüğü gibidir.

  • Kamyon tipi araçlar için uzunluk 8.10 metre iken, genişlik de 2.45 metredir.
  • Römorklar için uzunluk 7.50 metre iken, genişlik ise 2.45 metredir.

  Söz konusu lojistik taşımacılık hizmetlerinde kullanılacak olan tır ve kamyonların, temel muayene sürecini tamamlayabilmesi için de mevzu bahis TÜVTÜRK standartlarını karşılamış olması elzemdir. Tır yerden yüksekliği gibi pek çok çeşitli teknik standartları da bünyesinde ihtiva etmekte olan TÜVTÜRK standartları, ülkemizde araçların trafiğe çıkışı için en önemli kriter olarak kabul görmektedir.

Nakliye Araç Ölçüleri

2. Kamyon Kasa Ölçüleri

  Modern çağımızda karayolu lojistik hizmetleri denildiği zaman ilk akla gelen teknik araçların başında gelmekte olan kamyon modelleri, diğer her türlü teknik vasıta gibi belli başlı standartlara da tabiidir. 

  Günümüzde cevabı en çok merak edilen sorulardan bir tanesi olan ‘‘Kamyon yüksekliği ne kadar?’’ sorusu da bu alanda oldukça önemlidir.

  Temel olarak standart kapalı kasa kamyonlar için kasa ölçüleri; 2.45 metre yükseklik, 13.60 metre uzunluk, 2.70 metre yükseklik ve 90 metreküp hacim şeklinde öne çıkmaktadır.

  Daha detaylı bilgi almak İçin whatsapp destek hattına 7/24 mesaj atabilir veya hemen arayarak bizimle iletişim kurabilirsiniz. Diğer Nakliye Hizmetlerimiz için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. En uygun navlun teklifleri için bize mail gönderebilirsiniz.

3. Damperli Kamyon Kasa Ölçüleri

  En popüler kamyon modellerinden bir tanesi olarak öne çıkan damperli kamyon modelleri de damperli kamyon kasa ölçüleri hususunda oldukça önemli bir standarda sahiptir. Temel olarak 6.70 metre ile 7.60 metre arasında olabilen damperli kamyon araçları için genel geçer standart kasa boyutu ise, 7.60 metre olarak öne çıkmaktadır. Söz konusu bu değer de hafriyat kamyon kasa ölçüleri hususunda en çok tercih edilen standartların başında gelmektedir.

4. 10 Teker Kamyon Ölçüleri

  Günümüzde oldukça yüksek oranda tercih edilmekte olan karayolu taşımacılık araçlarının başında gelen 10 teker kamyon modelleri de 10 teker kamyon ölçüleri açısından oldukça önemli teknik standartlara sahip olması ile öne çıkmaktadır.

 Temel olarak 10 teker kamyon kasa ölçüleri; 7.20 metre uzunluk, 2.45 metre genişlik ve 2.60 metre de yükseklik olmak üzere bilinmektedir.

5. Kırkayak Kamyon Kasa Ölçüleri

  En önemli kamyon modellerinden bir tanesi olan kırkayak kamyon ürünleri için de kırkayak kamyon kasa ölçüleri, oldukça kritik bir konumda kendisine yer bulmaktadır. 

  Genel olarak bakıldığı zaman kırkayak tip kamyon kasa ölçüleri; 2.45 metre genişlik, 8.20 metre uzunluk, 2.70 metre yükseklik ve 55 metreküp hacim olarak bilinmektedir.

Nakliye Araç Ölçüleri

  Söz konusu bu gibi TÜVTÜRK standartları, tır dorse iç ölçüleri kapsamında da kesinlikle sağlanması gerekeli olan kriterlerin başında gelmektedir. Detaylı bilgi almak için whatsapp destek hattına 7/24 mesaj atabilir veya hemen arayarak bizimle iletişim kurabilirsiniz. Diğer Nakliye Hizmetlerimiz için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. En uygun navlun teklifleri için bize mail gönderebilirsiniz.

Soru & Cevap

Ölçüleri; 2.45 metre yükseklik, 13.60 metre uzunluk, 2.70 metre yükseklik ve 90 metreküp hacim şeklindedir.

7.20 metre uzunluk, 2.45 metre genişlik ve 2.60 metre de yüksekliktir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE ULAŞIN

HEMEN ARAYIN EN UYGUN TEKLİFİ VERELİM