Taşımacılık ve Lojistik Hizmetleri

UBAK Belgesi Nedir

  Ubak Belgesi Nedir? Ubak Defteri Nasıl Doldurulur ? Ubak Belgesi Ne İşe yarar ? Ubak Belgesi Nereden Alınır ? Ubak Belgesi Geçerli Ülkeler ? Ubak Ceza Puanı Ne Demek ? Ubak Defteri Nasıl Alınır ? Ubak Belgesi Kullanım Klavuzu ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. Modern çağımızda sürekli olarak gelişen ve değişen teknik sektör ve işkollarının başında gelmekte olan temel lojistik çalışmaları, pek çok çeşitli tarz ve niteliklerde olmak üzere karşımıza çıkmaktadır. Temel karayolu lojistik hizmetleri de hem dünyanın pek çok çeşitli bölgeleri için hem de ülkemiz olan Türkiye için en çok tercih edilen taşımacılık hizmetlerinin başında gelmektedir. 

  Dünyanın birçok farklı bölgeleri bünyesinde olduğu gibi ülkemizde de oldukça önemli bir işkolu olan karayolu nakliyat hizmetleri ile ilgili pek çok farklı teknik standartlar ve çeşitli teknik evraklar da mevcuttur. Bu bağlamda UBAK Belgesi de ülkemiz için karayolu lojistik hizmetlerinde oldukça büyük bir öneme sahiptir.

  Taşıma Belgeleri ve bu alandaki Tüm Belgeler hakkında Daha detaylı bilgi almak için  whatsapp destek hattına 7/24 mesaj atabilir veya hemen arayarak bizimle iletişim kurabilirsiniz. Diğer Nakliye Hizmetlerimiz için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

1. UBAK Nedir?

  Günümüzde özellikle temel karayolu taşımacılık hizmetleri alanında cevabı en çok merak edilen sorulardan bir tanesi ‘‘UBAK Belgesi nedir?’’ sorusu olarak öne çıkmaktadır. Özellikle son dönemlerde ‘‘UBAK Nedir?’’ diye soran pek çok birey için söz konusu bu belgenin global çapta bir evrak olduğu da bilinmelidir. 

  Sekretarya tarafından üye ülkelere tanınmakta olan belirli bir kota dahilinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı denetimi çerçevesinde şartları karşılayan şirketlere her yılın başında tahsis edilen bu belge, pek çok farklı ülkeler bünyesinde de geçerlidir. Bilhassa üye ülkeler arasındaki çeşitli taşıma işlemlerinde kullanılmakta olan UBAK Belgesi, çeşitli karayolu nakliyat araçlarının gümrük geçişleri için de kullanılmaktadır.

Ubak Belgesi Nedir?

2. UBAK Belgesi Geçerli Ülkeler

  Özellikle teknik lojistik hizmetleri kapsamında modern çağımızda oldukça büyük bir öneme sahip olan UBAK Belgesi ile ilgili UBAK Belgesi geçerli ülkeler de oldukça büyük oranda merak edilmektedir.

  Temel olarak Avusturya ve Yunanistan haricinde tüm üye ülkeler ile olan geçişlerde geçerli olan söz konusu belge, global çapta da oldukça büyük bir öneme ve bilinirliğe sahiptir.

  Güncel olarak cevabı en çok merak edilen sorulardan bir tanesi de ‘‘UBAK Belgelerindeki son 5 yıldaki kontenjanlar nelerdir?’’ sorusudur. Söz konusu bu sorunun cevabı için; her yıl düzenli olarak yayınlanan UBAK İzin Belgesi Değerlendirme Listelerinin, Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı web sitesi üzerinden incelenmesi elzemdir.

  Mevzu bahis bakanlığın internet sitesinde her yıl güncel olarak kontenjanlar hakkında da detaylıca bilgi verilmektedir.

3. KUBİS Numarası Nedir?

  Günümüzde özellikle ülkemiz olan Türkiye sınırları içerisinde en önemli karayolu lojistik hizmetlerinden bir tanesi de KUBİS Numarası olarak öne çıkmaktadır. Güncel olarak cevabı en çok merak edilen sorular içerisinde yer alan ‘‘KUBİS Belgesi nereden alınır?’’ sorusunun cevabını merak edenler için; söz konusu bu belgenin, Dozvola alan firmalara verilen bir teslimat belgesi olduğu bilinmektedir.

  Tabii ki ilk olarak ‘‘Dozvola nedir?’’ sorusunun cevabının bilinmesinde fayda vardır. Temel olarak ikili karayolu taşımacılık hizmetlerinde ülkeler arasında yapılan kota antlaşmalarında taşıtların geçiş yapabilmesi için ihtiyacı olan belgeler olarak bilinen Dozvola, ülkemizde de oldukça büyük oranda kullanılmaktadır. 

  Lojistikte Geçiş Belgesi olarak da bilinmekte olan Dozvola, ülkemiz olan Türkiye’de Ulaştırma Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Ticaret Odaları aracılığı ile global çapta taşımacılık yapan firma ve lojistik araçlarına dağıtılmaktadır. 

  Avrasya Nakliye, UBAK Belgesi ve KUBİS Belgesi başta olmak üzere pek çok çeşitli teknik evrak ve dokümanlar yönünden eksiksiz bir işletme imajına sahiptir.

  Detaylı bilgi almak için  whatsapp destek hattına 7/24 mesaj atabilir veya hemen arayarak bizimle iletişim kurabilirsiniz. Diğer Nakliye Hizmetlerimiz için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Ubak Belgesi Hakkında
Ubak Belgesi Nedir

Soru & Cevap

Ubak belgesi global çapta bir evraktır. 

Avusturya ve Yunanistan haricinde tüm üye ülkelerde geçerlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE ULAŞIN

HEMEN ARAYIN EN UYGUN TEKLİFİ VERELİM